Suspense Film Competition

 

FILMY

W konkursie na Najlepszy Europejski Film Sensacyjny wezmą udział produkcje z 9 europejskich krajów

Znalezione obrazy dla zapytania frédéric schoendoerffer fast convoy

 

 

  

   SZYBKI KONWÓJ reż. Frederic Schoendoerffer, FRANCJA 2017

   Film w reżyserii francuskiego specjalisty od kina sensacyjnego – Frédérica Schoendoerffera, autora m.in. „Zamiany” i „Tajnych agentów”.

   Grupa handlarzy narkotyków przewozi w konwoju z Hiszpanii do Francji ogromną ilość kokainy. Wskutek nieoczekiwanej strzelaniny podczas kontroli granicznej gangsterzy uprowadzają turystkę, co mocno destabilizuje ich dalsze kroki, rodząc wśród kierowców panikę i chaos. Ścigani i osaczeni niemal ze wszystkich stron przez policję i konkurencyjny gang, tracą pewność siebie. Wtedy do akcji wkracza przywódca gangu, Alex, który za wszelką cenę chce uratować towar i wyciągnąć swoich ludzi ze śmiertelnej pułapki.

   Polska premiera filmu. KINO ŚWIAT

 

 

 

OSZUKAĆ ZŁODZIEJA reż. Daniel Calparsoro, HISZPANIA 2017

Nominowany do nagród Goya w kategoriach Najlepszy nowy aktor i Najlepszy scenariusz oryginalny. W roli głównej występuje charyzmatyczny Luis Tosar – wielokrotnie nagrodzony hiszpański aktor.

Grupa złodziei  planuje napad na bank w Walencji, którego celem mają być skrytki depozytowe. Wszystko wydaje się być dopięte na ostatni guzik, łącznie z drogą ucieczki prowadzącą przez wydrążony tunel łączący bank z opuszczoną stacją kolejową. Niespodziewanie jednak rzecznik premiera dowiaduje się o prawdziwym celu ataku, czyli skrytce nr 314, w której były członek rządu, obecnie unieruchomiony po wypadku, Gonzalo Soriano, przechowuje tajne dokumenty zawierające kompromitujące informacje. Ulewny deszcz zalewa tunel, odcinając włamywaczom drogę ucieczki. Dodatkowo okazuje się, że poszukiwana skrzynka wcale nie zawiera dokumentów, tylko dysk z tajnymi materiałami na temat wielu wysoko postawionych hiszpańskich oficjeli.

Polska premiera filmu. KINO ŚWIAT.

 

   DARKLAND reż. Fenar Ahmad , DANIA 2017
    Zaid, syn imigrantów z Iraku jest spełnionym zawodowo lekarzem mieszkającym w Danii. Jego żona spodziewa się narodzin pierwszego dziecka. Radosny czas oczekiwania zostaje zakłócony przez rodzinną tragedię – brat głównego bohatera umiera na skutek pobicia. Wszystko wskazuje na to, że sprawcami są członkowie arabskiego gangu. Z dnia na dzień mężczyzna porzuca swoje uporządkowane życie, aby pomścić śmierć brata. Jako zamaskowany wojownik zaczyna wymierzać sprawiedliwość.

   Dar Salim jest aktorem - samoukiem, który otrzymał nominację do duńskiej nagrody filmowej przyznawanej przez krytyków filmowych za debiut. Jest znany z występowania w licznych filmach duńskich, a także często pojawia się w międzynarodowych produkcjach.

   Polska premiera filmu. MAYFLY

 

 

 

 

 

PORWANIE reż. Mariana Cengel Solcanska, SŁOWACJA 2016

Dojście do prawdy oznacza utratę iluzji na zawsze. Thriller polityczny oparty na prawdziwych wydarzeniach w Słowacji lat 90-tych: porwanie syna prezydenta , które zostało zlecone przez szefa SIS za przyzwoleniem premiera.

Historia zaczyna się, kiedy dziennikarka Marta przed drzwiami swojego domu znajduje zakrwawioną głowę swojego brata…

Potworny krąg: rządzący, służby specjalne, mafia…

Film ten jest sukcesem frekwencyjnym w kinach w Słowacji. Polska premiera filmu.

 

 

 

 

   DODE HOEK reż. Nabil Ben Yadir, BELGIA 2017

   To historia Jana Verbeeca, bezkompromisowego komisarza antwerpskiego oddziału narkotyków.  Kraj ogarniają zamieszki, kiedy policjant ogłasza, że ​​odchodzi  z policji tuż przed wyborami, aby przystąpić do skrajnej prawicowej partii, VPV. W ostatnim dniu jako policjant prowadzi śledztwo, które zabiera go do Charleroi, gdzie ma miejsce szereg nieprzewidywalnych i śmiertelnych zdarzeń.

   Polska premiera filmu.

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania amok plakat

 

AMOK reż. Kasia Adamik, POLSKA 2017

Rybacy wyławiają z Odry zmasakrowane ciało. Przerażające odkrycie zostaje nagłośnione przez media i trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć. Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści „Amok” autorstwa Krystiana Bali (Mateusz Kościukiewicz). Autentyczność doniesień postanawia zbadać inspektor Jacek Sokolski (Łukasz Simlat). Policjant szybko odkrywa podobieństwa między zabójstwem a opisaną w książce zbrodnią.W toku śledztwa poznaje również samego Balę. Ich spotkanie rzuci nowe światło na sprawę.

KINO ŚWIAT.

 

 

 

 

  PIEKŁO reż. Stefan Ruzowitzky , AUSTRIA 2017

   Seryjny zabójca rusza w pościg za kobietą, która była świadkiem okrutnego morderstwa. Ścigana jednak nie będzie jego kolejną ofiarą, żądna zemsty, odwdzięcza się oprawcy tym samym.

   Pod względem akcji to najszybszy i najmocniejszy austriacki thriller jaki dotąd powstał, ze wspaniałymi scenami kaskaderskimi i zapierającym dech w piersiach napięciem. Zdobywca Oscara – Stefan Ruzowitsky, zrobił z „Piekła” mocny, miejski thriller, mówiący bez ogródek o rasizmie, wykorzystaniu seksualnym i fanatyzmie religijnym. Scenariusz napisany przez Martina Ambroscha i wspaniałe zdjęcia Benedicta Neuenfelsa pozwalają jednej z największych młodych talentów austriackiego kina Violettcie Schurawlow na rozwinięcie skrzydeł.

   HAGI FILM.

 

Znalezione obrazy dla zapytania suburra

 

 

SUBURRA reż. Stefano Sullima, WŁOCHY 2016

Ukryty w cieniu Koloseum, okręg SUBURRA był kryminalnym podziemiem starożytnego Rzymu, będącym domem najciemniejszych tajemnic miasta. W czasach nowożytnych przestępczość i korupcja rozprzestrzeniły się głęboko w mieście, gdzie można kupić wszystko .

SUBURRA odbywa się w ciągu siedmiu dni, prowadząc do "Apocalypse" jako byłego szefa przestępczości, znanego jako "Samuraj". Mafia  stara się  przeobrazić nabrzeże Rzymu w nowy Las Vegas.

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania strangled poster

 

 

   POTWÓR Z MARTFU reż. Arpad Sopsits , WĘGRY 2016

   Człowiek, który spędził 10 lat w więzieniu, ponieważ został uznany za winnego, ale tak naprawdę był niewinny. Seryjny zabójca na wolności. Prokurator, który domaga się kary śmierci dla niewinnego, a potem stara się, by prawda nie ujrzała światła dziennego. Śledczy, który zostanie zobowiązany, by prowadzić dochodzenie w swojej sprawie i kolejny śledczy opętany wymierzaniem sprawiedliwości. Historia wszystkich tych osób i ich rodzin splata się w trzech liniach czasowych w latach 50. i 60. w niewielkim węgierskim mieście Martfű.