Eye on Films Competition

 

 

W Konkursie Eye on Films Competition o statuetkę Green Seahorse powalczą w tym roku cztery debiuty ( lub drugie filmy ) reżyserów z Polski, Francji, Holandii i Hiszpanii.

Wyróżnienie główne w Konkursie - postprodukcję kolejnego filmu Laureata ufundowało Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

 

FILMY

 

   SŁUGI BOŻE reż. Mariusz Gawryś, Polska 2016

   Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski. Ku jego niezadowoleniu do sprawy          zostaje przydzielona także Ana Wittesch - niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić     jeszcze inne, tajne dochodzenie.                                                                                                               

   Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch? Zanim zagadka zostanie rozwiązana z wieży wrocławskiego kościoła         rzuca się kolejna dziewczyna...

 
 
 
 
 
CIENIE reż. Thomas Kruithof, Francja 2016
 

Alkoholik bezskutecznie poszukuje pracy po przeżyciu załamania nerwowego. Pewnego dnia do mężczyzny zwraca się tajemnicza organizacja szpiegowska z propozycją stenografowania prywatnych rozmów telefonicznych.                                                                                         

Debiutującemu reżyserowi Thomasowi Kruithofowi udało się nie tylko nie popaść w przesadę, lecz nawet nasycić podjętą tematykę paradoksalną subtelnością. Sekret sukcesu tkwi głównie w umiejętnym doborze bohatera. Zamiast pójść w stronę efekciarstwa i ukazać perspektywę najważniejszych stron konfliktu, młody reżyser woli empatyzować z everymanem mimowolnie uwikłanym w rozgrywkę potężnych sił.

 
 

 

   CZYSTE RĘCE reż. Tjebbo Penning, Holandia 2016

   Film oparty na najlepiej sprzedającej się powieści Rene Appel- holenderskiego ojca chrzestnego psychologicznych                                                        thrillerów.                                                                      

   Sylwia przez długi czas przymyka oko na dobrze prosperujący biznes narkotykowy swojego męża Eddiego. Kiedy interesy zaczynają iść                    gorzej, chcąc chronić życie i przyszłość swoich dzieci - ucieka. Czy Eddie zrobi coś, aby nie stracić rodziny?

 
 
 
 
 
NORA reż. Kurro Gonzalez, Hiszpania 2016
 

Carlos jest pisarzem powieści kryminalnych, jednak od śmierci żony nie jest w stanie pisać. Wydawnictwo wysyła asystentkę do jego domu, aby pomogła mu przezwyciężyć te trudności i namówić do ponownego pisania. Carlosowi wydaje się, że to jego szansa na kolejna miłość i aby jej nie utracić decyduje się utrzymać kobietę przy sobie za wszelką cenę.