Goście 2016

 

Kinga Dębska

ProfileAbsolwentka Kulruroznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Reżyserii na FAMU w Pradze. Autorka scenariuszy i reżyserka wielu filmów dokumentalnych między innymi takich jak: "Najbardziej lubię grać" czy "Sześć oktaw". Za film dokumentalny „Aktorka” otrzymała m.in. Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmów Polskich Chicago 2015. Zasłynęła z filmu "Moje córki krowy". Laureatka wielu nagród na licznych festiwalach, między innymi Polska Nagroda Filmowa Orzeł 2016-Nagroda za Najlepszy Scenariusz, Nagroda Publiczności, Tarnowska Nagroda Filmowa 2016- Nagroda Publiczności, Festiwal Polskich Filmów Gdynia 2016 – Nagroda Publiczności, Nagroda Sieci Kin Studyjnych, Festiwal Polskich Filmów Chicago 2015 - Nagroda „Złote Zęby”.

Gabriela Muskała

ProfileAktorka filmowa i teatralna, ma w dorobku wiele ról w filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Wśród filmów są to m.in., „Janosik. Prawdziwa historia”, „Generał. Zamach w Gibraltarze”, „Zero”, „Wymyk”, „Chce się żyć”, „Warsaw by night”, „Serce, serduszko”, „Moje córki krowy”. Najważniejsze role serialowe to takie tytuły jak: „Ekipa”, „Londyńczycy”, „Głęboka woda”, „Paradoks”, „Krew z krwi”, „Prokurator”. Laureatka wielu nagród za role teatralne i filmowe - Gdynia 2011 - Nagroda za Drugoplanową Rolę Kobiecą w filmie „Wymyk”, „Młodzi i Film” 2012, nagroda za rolę w filmie „Być jak Kazimierz Deyna”, Polska Nagroda Filmowa Orzeł 2016- Nominacja do nagrody za najlepszą rolę kobiecą za film „Moje córki krowy”.
 

Barbara Kurzaj

Profile
Aktorka filmowa i teatralna, która zagrała wiele ról w filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Wśród najważniejszych ról filmowych są  m.in. ”Bez końca”, „Ono”, „W dół kolorowym wzgórzem”, „Strajk”, „Katyń”, „Ki”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Miasto 44”,  „Jeziorak”, „Moje córki krowy”, „Czerwony pająk”. Wśród ról serialowych warto wymienić tytuły: „Ekipa”,  „Głęboka woda”,  „Zbrodnia”.

Marta Żmuda Trzebiatowska

ProfileAktorka filmowa i serialowa, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Wystąpiła w popularnych produkcjach: „Magda M.”, „Twarzą w twarz”, „Serce na dłoni”, „Druga strona medalu”, „Nie kłam, kochanie”, „Śluby panieńskie”, „Julia”, „Och, Karol 2”, „Listy do M.2”oraz w prezentowanym na Festiwalu w Kołobrzegu filmie pt.„Gejsza”.

Sonia Bohosiewicz

Profile

Aktorka teatralna i filmowa, znana z filmów: „Rezerwat” (za który otrzymała Złotego Orła za drugoplanową rolę kobiecą oraz Orła za odkrycie roku), „Wojna polsko-ruska”, „Obława”, „Panie Dulskie”, „Obywatel”, „Ekscentrycy”. Lubiana przez szeroką publiczność za produkcje: „Czas honoru”, „Prawo Agaty” czy „39 i pół”. Uzdolniona również muzycznie, jej wokal można usłyszeć np. w filmie pt. „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

 

Monika Kowalska

ProfileMonika Kowalska jest polską aktorką mieszkającą w Hiszpanii. Aktorstwa uczyła sie w prestiżowej szkole u Juana Carlosa Corazza w Madrycie oraz z argentyńskim mistrzem teatru Fernando Piernasem. Zagrała w takich serialach jak "Doktor Mateo", "HKM", "Szpital główny" czy "Plastikowe morze". Zadebiutowała w teatrze w komedii "Bądź niewierny i nie patrz z kim". W kinie zagrała Zośkę w filmie "Wygnanie", Mashę w ekranizacji "Drzwi otwarte", a obecnie nagrywa pełnometrażowy obraz "Rosjanka", w którym wciela sie w postać Svietlany, głównej bohaterki. Po drodze ma też sporo filmów krótkometrażowych a jeden z nich pt: "Krawat" sama napisała i wyreżyserowała, ta opowieść o pokonywaniu własnych słabości wejdzie na festiwale w 2017 roku. 

Dorota Paciarelli

Profile

Absolwentka ekonomii na Handelshochschule w Lipsku oraz produkcji filmowej na PWSFTiTV w Łodzi. Ukończyła italianistykę na Uniwesytecie we Florencji. Współzałożycielka Międzynarodowych Warsztatów Filmowych i Teatralnych w Kunstlerhaus Berlin (1983-1990). Prowadziła Masterclasses z Krzysztofem Kieślowskim, Agnieszką Holland, Andrejem Tarkowskim I Theo Angelepoulosem.
Menager i agent Krzysztofa Kieślowskiego. W latach 1999-2001 Dyrektor Warsztatów Scenariuszowych w Dolnej Saksonii, a w latach 2001-2005 dyrektor Development Lab Nordmedia w Hanowerze. Od 2011 roku zajmuje się produkcją filmową we własnej firmie “Film Oko International”.

Anna Nagler 

Profile

Producent telewizyjny. Związana z telewizją HBO. Pracowała przy serialach takich jak: „39 i pół”, „Apetyt na życie”, „Przepis na życie”, „Misja Afganistan”, „Wataha" oraz przy prezentowanym na Festiwalu w Kołobrzegu serialu pt.„Pakt”.

Betty Q

Profile

Polska performerka burleski, choreografka. Założycielka kolektywu burleskowego Betty Q & Crew oraz Akademii Burleski Betty Q. Choreografka i tancerka w filmach: „Excentrycy, czyli po jasnej stronie ulicy”, „Córki Dancingu” i „Bodo”.

 

 

Anna Tatarska

Profile

Dziennikarka filmowa pisząca dla mediów polskich i zagranicznych. Współprowadziła program „Kino bez cenzury. Tatarska kontra Raczek”. 

Ola Salwa

ProfileDziennikarka i recenzentka filmowa, współpracuje  z wieloma pismami: „Kino”, „Magazyn Filmowy”, „Polityka”, „Kalejdoskop” , a także TVN24  i portalem filmweb.pl.

Monika Kowalska

ProfileAnimatorka kultury, realizatorka i współautorka filmów dokumentalnych. Dyrektor Kina Helios w Gorzowie, od 2011 jest ogólnopolskim koordynatorem projektu Kino Konesera w sieci kin Helios.

Jurgen Prochnow

ProfileUrodzony w Berlinie aktor dzięki wspaniałej roli w filmie „Okręt” otrzymał zaproszenie do Hollywood. Doskonała znajomość angielskiego oraz wyjątkowa intensywność jego gry sprawiły, że stał się jednym z niewielu niemieckich aktorów, którzy zrobili prawdziwą hollywoodzką karierę grając w ponad stu filmach, w tym w wielu dziś już kultowych tytułach: „Diuna”, „Gliniarz z Beverly Hills”, „Angielski pacjent”, „Air Force One”. Charakterystyczne blizny na twarzy aktora są wynikiem poparzeń, które wydarzyły się na planie filmu „Diuna”. Jurgen Prochnow jest laureatem najważniejszych niemieckich nagród filmowych Bambi Awards, Jupiter Award, Bavaria Film Awards, Golden Camera Award. W 1996 roku był członkiem jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.
 

Jacek Bromski

Profile

Studiował polonistykę i malarstwo. W 1978 roku ukończył reżyserię na PWSFTiTv w Łodzi. Na podstawie własnych scenariuszy wyreżyserował ponad 20 filmów fabularnych.Od roku 1996 nieprzerwanie pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od roku 2002 był wiceprezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Autorów Filmowych, od roku 2007 pełni też funkcję prezydenta organizacji World Cinema Alliance (Alliance Mondiale du Cinema). W latach 2007-2014 wiceprezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA). W latach 2005-2008 oraz od roku 2014 przewodniczący Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). 

Waldemar Krzystek

Profile

Absolwent Wydziału Reżyserii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Twórca tak znanych filmów, jak: "W zawieszeniu", "Ostatni prom", „Mała Moskwa” ("Złote Lwy" na Festiwalu w Gdyni 2008) , "80 milionów", serialu telewizyjnego "Anna German" oraz filmu "Fotograf", który na Fantastic Film Festival 2016 w Brukseli otrzymał nagrodę dla Najlepszego Europejskiego Thrillera. W 2014 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za "wkład w rozwój polskiej kultury", laureat Kołobrzeskiej Nagrody Filmowej "Latarnik" 2015.

 
 

Wojciech Pszoniak

Profile

Wybitny aktor teatralny i filmowy. Pochodzi ze Lwowa, gdzie się urodził i spędził pierwsze dwa lata życia. W 1968 ukończył studia na PWST w Krakowie. Występował na scenach Starego Teatru w Krakowieoraz Teatru Narodowego w Warszawiei Teatru Powszechnego w Warszawie. W latach 80. wyjechał na stałe do Paryża. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach polskich, francuskich i w produkcjach międzynarodowych. Zagrał m.in. tytułową rolę w Diable w reż. Andrzeja Żuławskiego(1972), Josełe w Austerii w reż. Jerzego Kawalerowicza (1982) oraz Kamińskiego w Strajkuw reż. Volkera Schlöndorffa (2007). Wystąpił także w filmach Andrzeja Wajdy: w roli Dziennikarza i Stańczykaw Weselu (1972), Moryca w Ziemi obiecanej(1974), Robespierre'aw Dantonie (1983) i tytułowej roli w Korczaku (1990). Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odroczenia Polski i francuskim Orderem Narodowym Zasługi.

Andrzej Seweryn

ProfileZasłużony aktor teatralny i filmowy. W 1968 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną (PWST) w Warszawie i został zaangażowany do Teatru Ateneum. Zagrał w ponad 40 filmach fabularnych pracując z Andrzejem Wajdą, Agnieszką Holland czy Stevenem Spielbergiem. Pierwsza wybitna rola filmowa to Maks Baum w Ziemii obiecanej (1974). Kolejna ważna rola powstała w niedokończonym wówczas filmie Andrzeja Żuławskiego Na srebrnym globie (1976). W Dyrygencie (1979)  po raz kolejny pokazał skalę swojego talentu. W kinie francuskim najważniejszymi osiągnięciami A. Seweryna są Amok (1992), nagrodzone Oscarem Indochiny (1992) oraz Danton  (1982). U schyłku lat dziewięćdziesiątych aktor powrócił do polskiego kina rolami Jeremiego Wiśniowieckiego w Ogniem i mieczem (1999), Sędziego z Pana Tadeusza (1999), Rejenta Milczka w Zemście (2002). W roku 2000 Seweryn zagrał księdza Stefana Wyszyńskiego w filmie Teresy Kotlarczyk Prymas. Trzy lata z tysiąca. W ostatnich latach zagrał w kilku popularnych filmach sensacyjnych Uwikłanie, Sęp, Anatomia zła. Andrzej Seweryn został odznaczony francuską Legią Honorową oraz polskim Złotym Medalem Gloria Artis.
 

Marian Dziędziel

Profile

Polski aktor filmowy i teatralny. Kawaler Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Stworzył wspaniałe kreacje w wielu polskich filmach , m.in.„Wesele”, Dom zły” i „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego oraz  „Kret”, „W imieniu diabła”, „Wymyk”, „Drogówka” oraz prezentowane na Festiwalu w Kołobrzegu „Gejsza” i  „Moje córki krowy”.  Za ten ostatni film otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orzeł 2016. 

 

Krzysztof Stroiński

 

Profile

Polski aktor teatralny i filmowy, popularność zdobył rolą w serialu „Daleko od szosy” (1976), jednak uznanie przyniosły role teatralne i liczne role filmowe : „Wszystko co najważniejsze”, „Dzieci i ryby”, „Pitbull”, „Co słonko widziało”, ”Lęk wysokości”, „W ukryciu” laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2008 za rolę w filmie „Rysa”. Za rolę w  filmie „Anatomia zła”, który zostanie zaprezentowany na Festiwalu w Kołobrzegu aktor otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Gdynia 2015. 

 

Edward Lubaszenko

Profile

Aktor teatralny i filmowy. W latach 1987-90 dziekan Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Odtwórca wielu ról m.in w : filmach: "Róża", "Sztos", "Sztos 2", "Lista Schindlera"  , w prezentowanym na festiwalu w Kołobrzegu serialu „ Pakt” i wiele innych.

Włodzimierz Matuszak

Profile

Aktor teatralny i filmowy, absolwent PWSFTViT w Łodzi. Znany przede wszystkim z serialu „Plebania”.  Zagrał  m.in. w filmie pt. „PitBull” , „Wiedźmin 2. Zabójcy królów” oraz w prezentowanym na Festiwalu w Kołobrzegu filmie „Git”.

 

 

 

 

Dariusz Kordek

Profile

Polski aktor teatralny, musicalowy, filmowy i telewizyjny, piosenkarz. Absolwent Wydziału Aktorskiego Warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Popularność przyniosły mu role w serialu „W labiryncie” i w filmie „Kroll”.  Od lat związany jest z polską sceną, podziwiać go mogliśmy w produkcjach takich jak „Metro”, „Cohen”, „Rocky Horror Show” i wielu innych. W 1998 wydał album zatytułowany "Tylko cień". W 2004 w duecie z aktorką Olgą Bończyk nagrał płytę pt. "Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki".

Zbigniew Buczkowski

Profile

W latach 1983-85 aktor Teatru Komedia w Warszawie. Znany z „Dnia świra”, „Domu”, „Ajlawju”. Na małym ekranie widzowie mogli go podziwiać w serialu „Święta wojna” czy „Graczykowie”.

 

 

 

 

Leszek Lichota

Profile

Aktor filmowy i teatralny, odtwórca głównej roli w serialu HBO "Wataha",  znany z filmów takich jak: "Lincz", "Piąta pora roku", "Generał Nil" czy z prezentowanego na Festiwalu w Kołobrzegu filmu pt.” Karbala”.

Kamil Kula

Profile

Aktor teatralny i filmowy, który zdobył publiczność rolami w lubianych serialach: ”Hotel 52”, „Na dobre i na złe”, „Singielka”, „Przyjaciółki”. W filmie fabularnym zwrócił uwagę rolą w filmie „Oszukane”, a następnie rozpoczął karierę międzynarodową obejmując główną rolę we włosko-polskiej produkcji „Tłumacz ” u boku wielkiej włoskiej aktorki Claudii Gerini. Zagrał także ostatnio w amerykańskim filmie „Music, war and love”. 

Filip Pławiak

Profile

Aktor teatralny i telewizyjny, absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Znany z takich produkcji jak: "Kamienie na Szaniec", "Bilet na księżyc", "Demon" czy z prezentowanego na Festiwalu w Kołobrzegu filmu pt.„ Czerwony pająk”.

 

 

Marcin Koszałka

Profile

Reżyser i operator filmowy. Autor wielokrotnie nagradzanych filmów dokumentalnych takich jak: „Takiego pięknego syna urodziłam” (Prix Europa), „Cały dzień razem”, „Deklaracja nieśmiertelności”, „Będziesz legendą człowieku” oraz  prezentowanego na Festiwalu w Kołobrzegu filmu fabularnego „Czerwony pająk”, który otrzymał nagrody na wielu festiwalach m.in. Wiesbaden, Arres, Kair, Koszalin.

 

Marek Lechki

ProfileReżyser, członek Polskiej Akademii Filmowej, debiutował filmem „Moje miasto” , autor wielokrotnie  nagradzanego filmu  "Erratum" , reżyser prezentowanego na festiwalu w Kołobrzegu  serialu „Pakt” produkcji HBO.

Kamil Szymański

ProfileReżyser i scenarzysta trzymającego w napięciu filmu "Git". Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego. Jest uczestnikiem i laureatem wielu przeglądów i festiwali filmów niezależnych.

Tomasz Raczek

ProfileZnany krytyk filmowy i publicysta, wydawca (Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego), autor wielu programów telewizyjnych i radiowych. Laureat Wiktora 1986 oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej. Stworzył słynny duet z Zygmuntem Kałużyńskim znany z zażartych sporów o filmy. Jego najnowsza książka "KINOPASSANA" dowodzi, że oglądanie filmów jest ważnym elementem w procesie poznawania siebie, a także pracy nad sobą. Gospodarz Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego.

Wojciech Kabarowski

ProfileCzłonek Polskiej i Europejskiej (EFA) Akademii Filmowej. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Visiting Scholar w Uniwersytecie Stanforda. W latach 2013-2016 Head of Art & Entertainment Chimney Poland. W latach 2009-2012 zastępca dyrektora i szef produkcji Studia Filmowego Kadr. Producent (wspólnie z Jerzym Kapuścińskim) wielu nagradzanych filmów m.in. „Sala samobójców” (2011), „Baby są jakieś inne” (2011), „Jesteś Bogiem”(2012). Koproducent filmu „Demon”(2015) i teatru telewizji „KARSKI” (2014). Wojciech Kabarowski był również producentem kilkudziesięciu rekonstrukcji cyfrowych największych klasyków polskiego kina (m.in. „Popiół i diament”, „Nikt nie woła”, „Salto”, „Niewinni Czarodzieje”, „Eroica”, „Do widzenia do jutra”, „Faraon”).
 

Marek Michalik

Profile

Dystrybutor filmowy, przez wiele lat współpracował z firma dystrybucyjną HAGI FILM z Wrocławia, obecnie współpracuje z MÓWI SERWIS w Warszawie.

Phillip B. Goldfine

Profile

Własciciel firmy Hollywood Media Bridge, która produkuje dla Universal Studio filmy fabularne, seriale i filmy dokumentalne. Jego dorobek obejmuje ponad 90 tytułów, między innymi tak znane jak: “Akademia Policyjna” (serial TV, 1988), “Dentysta”(1996), kilkanaście filmow ze Steven Segalem, w tym “Patriota” (1998), “Bestia” (2003)“, Czarny świt” (2005), “W imię zasad” (2014) oraz serial: True Justice” (2010-2012), a także filmy “Irene” (z Cecile de France,2002), “Mediterranes” (z Moniką Belluci, 1999), “Starceni chłopcy”(2008), “The Traveler” (Val Kilmer, 2010). Seriale “Lawman” oraz “Seal Team” były nominowane i otrzymywały nagrody Emmy oraz biły rekordy oglądalności w telewizji amerykańskiej. W swoich produkcjach współpracuje z  wieloma gwiazdami Hollywood laureatmi Oscara: Hilary Swank, Katherine Heigl, Wesley Snipes, Jack Black, Ray Liotta i wiele innych. Brał udział w produkcji tak legendarnych filmów jak: “Koszmar z ulicy Wiązów” i “Maska”. W 2014 roku odebrał Oscara za film dokumentalny “The Lady in Number 6: Music Saved My Life”.
 

Jerome Jacob

Profile

Francuski reżyser, aktor i scenarzysta, autor takich filmów jak prezentowany na Festiwalu w Kołobrzegu „The cradle of shadows”/„Siedlisko cieni” i „La Ligne”.

 

 

 

Jakob M. Erwa

Profile


Austriacki reżyser i scenarzysta, znany z filmów: „Heile Weilt” oraz z prezentowanego na Festiwalu w Kołobrzegu filmu pt. „Homesick”. 

 

 

 

Thierry Sebban

Profile

 Aktor i reżyser, znany z filmów: „Soyons attentifs...” , „Fucking Zone” oraz prezentowanym na Festiwalu w Kołobrzegu „Pseudonim”.

 

 


Arturo Ruiz

ProfileScenarzysta, producent, reżyser. Napisał scenariusze m.in. do filmów: "Paseo" oraz do prezentowanego na Festiwalu w Kołobrzegu filmu "El destierro",który również wyreżyserował.

Dave Hutchinson

Profile

Pisarz. Karierę literacką rozpoczął bardzo wcześnie (jako nastolatek). Opublikował cztery zbiory opowiadań: „Thumbprints” (1978), „Fool's gold”(1979), „Torn air” (1980), „Paradise equation” (1981), po czym zrobił sobie dłuższą przerwę. Jego kolejne utwory odniosły wiele sukcesów, a opowiadanie „The Push” zostało nominowane do nagrody BSFA w 2010 roku. Natomiast opowiadanie „The Incedible Exploding Men” trafiło do antologii najlepszych opowiadań sci-fi roku „Year’s Best Science Fiction Collection”. Wielki światowy sukces odniosła jego powieść z 2014 roku, thriller sci-fi „Europe in Authum”, którego akcja rozgrywa się częściowo w Krakowie. Ostatnia powieść to także thriller „Europe at Midnight”, który tak jak poprzedni korzysta z najlepszych wzorów literatury spod znaku Franza Kafki i Johna La Carre.

Gianni Capaldi

Profile

Aktor i producent. Ukończył Glasgow Caledonian Univesity. Karierę aktorską rozpoczął w 2015 roku i zagrał dotychczas w prawie 30 filmach. Jego pierwsza główna rola to postać brytyjskiego gangstera o przezwisku English w filmie „Cross” z udziałem Vinnie Jonsa, Dannego Trejo, a produkowanego przez Sony. W kolejnych filmach Gianni Capaldi wystąpił z m.in. zdobywcą Oscara Morganem Freemanem („Wish Wizzard”), Peterem Bogdanovich („The Between”) czy Erckiem Roberstem („Devil’s dozen”). W jego dorobku jest wiele filmów sensacyjnych, w których zagrał obok legendarnych aktorów: Mickey Rooney („Jekyll and Hyde”), Dolph Lundgren („Blood of Redemtation”),a także Jeremy London, Billy Zane oraz Robert Davi. Obecnie pracuje nad filmem „Nightfall” z Robertem Englundem. Jako producent Gianni Capaldi ma w dorobku sześć filmów akcji i jedną komedię romantyczną.

Marco Simon Puccioni

Profile

Absolwent reżyserii filmowej na CalArts (California Institute of Arts) w Los Angeles. Debiutował w 2003 roku filmem ”Quello Che Cerchi”  z udziałem Nanniego Moretiego, zdobywając wiele nagród w tym nominację do Włoskiej Nagrody Filmowej David di  Donatello. Po realizacji kilku filmów dokumentalnych jego kolejny film “Corpo Immagine” miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji. Kolejny film “Riparo” został zakalifikowany do sekcji Panorama na Berlinale 2007. Natomiast zrealizowany w 2009 roku film dokumentalny “Il colore dalla parole” zaprezentowany został na festiwalu w Wenecji. Zrealizowany w 2013 roku film “Come il Vento” z udziałem Valerii Golino brał udział w Miedzynarodowym Festiwalu w Rzymie oraz wielu innych festiwalach zdobywając kilkanaście nagród. Marco S. Puccioni jako producent zrealizował dotychczas ponad 30 filmów fabularnych i dokumentalnych.

 

Norwen Bodner

Profile
Kostiumograf, między innymi w prezentowanym na Festiwalu w Kolobrzegu filmie "Homesick" (reżyseria Jakob. M. Erwa).

Marco Urizzi

Profile

Przedstawiciel francuskiej firmy Wide Management. Odpowiedzialny za projekt Eye on Films.

Wiesław Pieregorólka

Profile

Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jazzman, producent fonograficzny, laureat nagrody w Sopocie za „wartości muzyczne orkiestry, którą kieruje”. Autor muzyki i aranżacji do filmów: „Oszołomienie”, „Rozmowy o miłości”, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” oraz do serialu fabularnego „Lokatorzy”.

 

Henryk Miśkiewicz 

Profile

Polski saksofonista jazzowy. Absolwent PWSM w Warszawie w klasie klarnetu. Jego charakterystyczne brzmienie saksofonu możemy usłyszeć na niezliczonej ilości płyt muzyki rozrywkowej, filmowej i jazzowej. W roku 2001 otrzymał Fryderyka za płytę „Lyrics”, a w 2004 jako jazzowy muzyk roku. Wykonawca muzyki do filmów m.in. : „Marcowe migdały”, „Ekstradycja 2”, „Boża podszewka”, „Dzień świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Różyczka”, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. 

 

Robert Ziółek

Profile

Mecenas kultury, właściciel firmy dystrybucyjno-produkcyjnej Mushchelka Group oraz pomysłodawca i założyciel innowacyjnej platformy internetowej Portal Ludzi Sztuki, który poszukuje ciekawych i niekonwencjonalnych projektów artystycznych, a także interesujących biznesowych wyzwań. To wirtualna przestrzeń, która ma na celu zrzeszenie twórców z różnych dziedzin kultury i sztuki oraz zapewnianie im narzędzi promocyjnych, dzięki którym będą mogli zademonstrować swój talent światu.

Armen Mekhakyan

Profile

Psycholog, mediator, doradca biznesowy, coach biznesowy. Założyciel fundacji „Evoluo”. Podczas Festiwalu w Kołobrzegu poprowadzi razem z Tomaszem Raczkiem seanse kinoterapii.

Jan Pelczar

Profile

 Dziennikarz filmowy, publicysta, recenzent i juror festiwali i konkursów filmowych. Związany z Radiem Wrocław.