Eye on Films Competition

 

FILMY

W konkursie organizowanym wspólnie z francuską firmą Wide Management "Eye on Films" na Najlepszy Pełnometrażowy Debiut Sensacyjny (lub drugi film) wezmą udział:

Pseudonim reż. Thierry Sebban

Opis filmu:
Alex jest rozwiedzionym ojcem. Jego życie to tylko praca, praca i jeszcze raz praca. Wieczorem szykuje się w pośpiechu na randkę z młodszą nieznaną kobietą w Internecie. Wirtualne spotkanie prowadzi go w błędną spiralę i jego życie zmienia się na zawsze. Zapatrzony w striptiz na ekranie komputera nie widzi sprawców napadu na jego wybrankę. W końcu odkrywa, że i on staje się ofiarą.

 

 

 

 

 

 

Homesick reż. Jakob M.Erwa

Opis filmu:
Ambitna uczennica Jessica wprowadza się do nowego mieszkania razem ze swoim chłopakiem Lorenzem. Kiedy dostaje honorowe zaproszenie do reprezentowania Niemiec w międzynarodowym konkursie muzyki klasycznej wydaje się, że nie mogło przydarzyć się jej nic lepszego. Jednak wzrastająca presja i stres zaczynają wpływać na życie Jessici. Ostatecznie jej życie rozsypuje się. W desperackiej nadziei ratuje swój dom za wszelką cenę.

 

 

 

 

My potwory reż. Sebastian Ko

Opis filmu:
Paul i Christine wiedzą: ich nastoletnia córka Sara pozostawiona sama sobie po ich separacji jest zdolna do wszystkiego, nawet zabicia jej najlepszego przyjaciela. Chcąc chronić ich córkę, ukrywają zbrodnię. Połączone winy jednoczą rodzinę tworząc sieć kłamstw i zabójczych zamiarów bez wyjścia. 

 

 

 

 

 

 

The cradle of Shadow reż.  Jerome Jacob

Opis filmu:
Mężczyzna pracujący w bunkrze z czasów II wojny światowej znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Z powodu braku wystarczających dowodów policja zamyka sprawę. Dochodzenie prowadzi prywatny detektyw, który nawiązuje współpracę z naukowcami. Chce udowodnić, że nie ma zjawisk paranormalnych. Zaczynają pracę w bunkrze, ale zdają sobie sprawę, że nie są w nim sami. Rozpoczyna się walka o przetrwanie. 

 

 

 

 

 

Git reż. Kamil Szymański

Opis filmu:
Mocne męskie kino, jakiego nie było w Polsce od czasów "Symetrii". Brutalne morderstwa, walka o władzę i strach, który prowokuje do najgorszych zbrodni w dramacie sensacyjnym odkrywającym brudny świat więziennych porachunków. 

 

 

 

 

 

 

JURY

 

 

Dorota Paciarelli
Filmoznawca, producent filmowy
Przewodnicząca jury Eye on Films Competition

Absolwentka ekonomii na Handelshochschule w Lipsku oraz produkcji filmowej na PWSFTiTV w Łodzi. Ukończyła italianistykę na Uniwesytecie we Florencji. Współzałożycielka Międzynarodowych Warsztatów Filmowych i Teatralnych w Kunstlerhaus Berlin (1983-1990). Prowadziła Masterclasses z Krzysztofem Kieślowskim, Agnieszką Holland, Andrejem Tarkowskim I Theo Angelepoulosem.

Menager i agent Krzysztofa Kieślowskiego w latach 1999-2001. Dyrektor Warsztatów Scenariuszowych w Dolnej Saksonii, a w latach 2001-2005 dyrektor Development Lab Nordmedia w Hanowerze. Od 2011 roku zajmuje się produkcją filmową we własnej firmie “Film Oko International”.

 

 

 

 

 

 

Marco Simon Puccioni
Reżyser i producent

Absolwent reżyserii filmowej na CalArts (California Institute of Arts) w Los Angeles. Debiutował w 2003 roku filmem ”Quello Che Cerchi”  z udziałem Nanniego Moretiego, zdobywając wiele nagród w tym nominację do Włoskiej Nagrody Filmowej David di  Donatello. Po realizacji kilku filmów dokumentalnych jego kolejny film “Corpo Immagine” miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji. Kolejny film “Riparo” został zakalifikowany do sekcji Panorama na Berlinale 2007. Natomiast zrealizowany w 2009 roku film dokumentalny “Il colore dalla parole” zaprezentowany został na festiwalu w Wenecji. Zrealizowany w 2013 roku film “Come il Vento” z udziałem Valerii Golino brał udział w Miedzynarodowym Festiwalu w Rzymie oraz wielu innych festiwalach zdobywając kilkanaście nagród. Marco S. Puccioni jako producent zrealizował dotychczas ponad 30 filmów fabularnych i dokumentalnych.

 

 

 

 

 

Wojciech Kabarowski
Producent filmowy

Członek Polskiej i Europejskiej (EFA) Akademii Filmowej. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Visiting Scholar w Uniwersytecie Stanforda. W latach 2013-2016 Head of Art & Entertainment Chimney Poland. W latach 2009-2012 zastępca dyrektora i szef produkcji Studia Filmowego Kadr. Producent (wspólnie z Jerzym Kapuścińskim) wielu nagradzanych filmów m.in. „Sala samobójców” (2011), „Baby są jakieś inne” (2011), „Jesteś Bogiem”(2012). Koproducent filmu „Demon”(2015) i teatru telewizji „KARSKI” (2014). Wojciech Kabarowski był również producentem kilkudziesięciu rekonstrukcji cyfrowych największych klasyków polskiego kina (m.in. „Popiół i diament”, „Nikt nie woła”, „Salto”, „Niewinni Czarodzieje”, „Eroica”, „Do widzenia do jutra”, „Faraon”).

 

NAGRODA

Zwycięzca otrzyma statuetkę Green Seahorse oraz nagrodę o wartości 12 000 euro w postaci usług postprodukcyjnych polskiej firmy ColorOffOn Film w kolejnym filmie Laureata.